Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zahrada v ulici Nad Hutěmi, číslo par. 1315/3,
Praha 9 – Hloubětín

Ozvěte se nám

Email do LMŠ
Koordinátorka lesní MŠ

S čím se obracet na koordinátorku LMŠ?

  • Platby (školkovné, stravné)
  • Přihlášky a prohlídky školičky
  • Tipy na nové prostory, nabídky spolupráce
Andrea Csirke
Koordinátorka lesní mateřské školy

S čím se obracet na koordinátorku LMŠ?

  • Platby (školkovné, stravné)
  • Přihlášky a prohlídky školičky
  • Tipy na nové prostory, nabídky spolupráce
Adéla Kaššová
ředitelka lesní mateřské školy

S čím se obracet na ředitelku LMŠ?

  • Aktuální dění ve školce
  • Interní komunikace s rodiči
  • Instituce a úřady
  • Nabídka spolupráce

Odpovědi na časté otázky

Jak staré děti přijímáte? 

Do školky přijímáme děti od 3 do 6 let.

Děti jsou ve věkově smíšené skupince, kde se od sebe vzájemně učí respektu, toleranci i nápomocnosti. Pro skupinky tvoříme různé aktivity úměrně jejich věku a potřebám. S dětmi pracujeme individuálně, to nám dovoluje menší počet dětí – na 6 dětí jsou u nás 1–2 průvodci.

V čem je vaše školka jiná než ostatní?

Naše školka vznikla díky lidem ze Sto skupin, kteří se snaží zlepšit předškolní vzdělávání v Česku a věří, že péče o nejmenší, o naši budoucí generaci, jde dělat lépe.

S dětmi jednáme s respektem – jako se sobě rovnými, nepoužíváme autoritativní formu komunikace, ale jdeme příkladem a vysvětlujeme. Všichni z pedagogického týmu děti milují a v jejich vzdělávání nachází smysl života, to tvoří unikání prostředí založené na důvěře mezi dětmi, rodiči a školičkou.

Více si o našich hodnotách můžete přečíst tady.

Mohu zapsat dcerku i během roku? A máte otevřeno i přes prázdniny?

Ano. Zápis máme otevřený celoročně a fungujeme i během letních měsíců.

Když jsme promýšleli koncept ideální školky pro děti, mysleli jsme při tom také na rodiče. Přejeme si, aby rodiče měli snažší návrat do práce nebo více času na sebe, ale neměli výčitky. Nesnažíme se nahradit maminku ani tatínka, to nejde, ale chceme dětem ukázat, že v jejich světě může existovat další místo, kde se mohou cítit bezpečně, milovaně a užívat si v partě kamarádů nová dobrodružství i bez přítomnosti rodičů.

Co s dětmi během dne děláte?

Na každý týden chystáme jednotné téma s konkrétními aktivitami odrážející roční dobu, aktuální dění, věk dětí i podporu v jejich všestranném vývoji. Více si o harmonogramu dne můžete přečíst tady.

Aktivity skládáme z běžných a z těch méně všedních. Obecně nám záleží na tom, aby děti vnímaly věci v souvislostech. Pokud se například bavíme o rostlinkách ve smyslu týdenního téma, rádi zapojíme kromě teorie, hry a kreativního tvoření i sázení květinek na zahrádce, dodáme kontext míst na světě, kde mohou jaké rostlinky přirozeně žít a proč.

Může náš Ondrášek chodit třeba jen na 3 dny v týdnu?

Ano. Ceník pro různé formy docházky najdete tady.

S ohledem na dobrou adaptaci doporučujeme co nejčastější docházku, při níž se tvoří návyky a upevňuje očekávání dětí, které vede ke spokojenému fungování v novém prostředí i partě kamarádů.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?